Kmenové buňky šarlatánství

Těžká artróza kolenního kloubu

89 % pacientů - poloviční zlepšení
50 % pacientů - zlepšení o 75 %


Těžká artróza kyčelního kloubu

75 % pacientů - poloviční zlepšení
88 % pacientů - zlepšení o 75 %


Artróza kolenního kloubu IV. stupně.


1,5 roku po aplikaci buněk SVF (buňky s vysokým obsahem mezenchymálních kmenových buněk)

Reakce na článek "Kmenové buňky do kloubů? Je to šarlatánství, varují ortopedi"

Tímto reaguji na tvrzení v článku uveřejněném na Novinky.cz, hlavní zpráva ze dne 11. 5. 2015.

Naprosto nemohu souhlasit s tvrzením, že léčba kmenovými buňkami je šarlatánství.

Celý život sportuji, hrál jsem závodně volejbal a tenis. Ve svých 35 letech jsem prodělal operaci pravého kolene, kde mi praskl vnitřní meniskus. Ošetřující lékař mi sdělil, že stav mých chrupavek v obou kolenech odpovídá stáří 65 let.

Na jeho doporučení jsem přestal s volejbalem a denně jsem začal užívat vitamín C a kolagen. Můj stav se podstatně zlepšil, hrál jsem denně tenis jako hráč i jako trenér, cca 2–3 hodiny.

Ve 40 letech jsem podstoupil artroskopii levého kolene. Ze snímků bylo vidět, že chrupavky v kolenou nabraly vodu a zesílily alespoň o 1 cm. Aplikuji kolagen a vitamín C neustále, dále jezdím alespoň 1x ročně na týden do lázní (Piešťany), přísně si udržuji svou váhu, i když bych přesto měl něco shodit, jak mi sdělila lékařka v lázních. To vše si musím hradit z vlastních peněz.

V 61 letech mě při tenisu pravé koleno zabolelo a začal jsem mít obrovské potíže, nemohl jsem si prakticky ani sednout na židli. Po zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl i navzdory masivní negativní kampani pro léčbu aplikováním kmenových buněk, opět z vlastních peněz.

Po 2 měsících jsem začal s tréninkem tenisu malých žáků. Za další měsíc jsem začal hrát opět zápasy s dospělými. Můj stav se stále měsíc co měsíc zlepšuje (jsem 7 měsíců po operaci obou kolen aplikováním kmenových buněk). Pohybuji se zcela bez omezení, jezdím na kole, hraji tenis, pracuji na zahradě.

Celý život jsem investoval do svého zdraví z vlastních peněz, je velmi zarážející, že v mém případě zdravotní pojištění nefunguje. Zdá se mi, že funguje u toho, kdo o sebe nedbá, má nadváhu, nepohybuje se, nedodržuje zdravou životosprávu. Naše zdravotnictví je špatně nastavené, pokud se nezmění, bude v něm peněz stále málo. Vždyť umělá kolena jsou neporovnatelně dražší, zaměstnají podstatně více personálu.

Pokud si každý uvědomí, že často hodně zatěžuje svůj pohybový aparát a situaci začne řešit včas, aplikace kmenovými buňkami mu jistě přinese úspěch, jako v mém případě. Nerozumím ortopedické lékařské veřejnosti, že tuto léčbu nepodporuje, nebo je zatím něco jiného? Rozhodně to není starost o nemocné, kteří pro své zdraví něco dělají včas a nečekají až do stadia artrózy, kdy v 70 letech nelze pomoci jinak než výměnou kloubů vlastních za umělé.

H. M.

Léčba kloubů v Bratislavě

English

Objednávky a informace:

+420 775 077 936
+420 775 077 938


Léčba kloubů - MUDr. Ladislav Lukáč

Objednávky a informace:

MUDr. Ladislav Lukáč
mobil: +420 775 077 936
doba: 16:00 – 20:00
email: info@lecba-kloubu.eu

Arthro Biotherapy s.r.o.
IČ: 29390940
DIČ: CZ29390940

Společnost je zapsaná pod spisovou značkou C 38392 u Krajského soudu v Ostravě.

Kde je léčba prováděna:

Klinika plastické chirurgie
Tyršova 9
Ostrava – Moravská Ostrava
702 00

Klinika online 24
Karlovo náměstí 319/3
Praha 2
120 00

Tkáňové zařízení Cellthera
Vídeňská 119
Brno
619 00

Vesalius, s.r.o.
Klinika jednodňovej chirurgie
Hollého 200/47
Rajec – Žilina
015 01

Kontaktní formulář:
Vážení zákazníci, informujeme vás v souladu s nařízením EU, že poskytnuté informace nejsou námi dále nijak používány ani uschovány a slouží pouze pro vyřízení této žádosti.Víc informací ZDE.

Léčba kloubů - MUDr. Ladislav Lukáč 

 

 

Ochrana osobních údajů

© 2012 – 2017 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránekwebdesign

 

Léčba kloubů - mapa